Případová studie: deky pro firmu ZONER

Jedna z naších realizací krok po kroku...

1. Příprava

Prvním krokem je převzetí grafiky nebo obrázku, který se musí připravit pro vyšívací stroj. Grafiku pro výšivku je potřeba ve formátech *.cdr, *.ai, *.eps, *.pdf, *.jpg, *.jpeg, *.png, *.tiff . Náš grafik prostřednictví programu firmy TAJIMA vzor z předpřipravené grafiky přichystá. Vzor se vzoruje tak, aby výšivka vypadala co nejlépe a přitom byla cenově přijatelná. Nastaví se hustota, kompenzace a podstehování proti krabacení materiálu. Pro každý materiál se výšivka připravuje jinak. Záleží na jeho rozpínavosti a použití. Také je důležité, na jakém místě výšivka bude (kvůli oděru).

2. Vyšívání

Poté, co je výšivka vyvzorována, se odešle do stroje a vyšije se jeden zkušební kus. Tato výšivka se nafotí a odešle zákazníkovi k vyjádření. Po jejím odsouhlasení začíná proces vyšívání, a to tak, že se deka, tričko nebo kopačka upne do rámu, který drží materiál při vyšívání na místě. Rám se založí do stroje a vyšívání může začít.

3. Etiketa a balení

Dalším krokem je vytvoření etikety. Pokud si zákazník objedná např. výšivku na deku, kterou chce darovat, můžeme ji opatřit darovací banderelou nebo etiketou s logem zákazníka či dalším jeho přáním. Náš grafik připraví několik návrhů, z kterých si jistě vybere každý. Tím to pro nás nekončí. Banderolu či etiketu necháme zhotovit a poté je pomocí stuhy připevníme k dece.

4. Výsledný produkt

Výsledným produktem je deka s originální výšivkou zabalená do dárkové banderoly. Tento dárek potěší každého.